110*91 Wax

110 mm ve 91 mt ölçülerinde olan 110 x 91 Wax Ribon; uygun fiyat avantajı ve baskı kalitesi ile tercih edilen bir ürün ve ölçü durumundadır. Waks ribonun ürünün en önemli özellikleri arasında sağladığı fiyat avantajı ve düşük baskı maliyeti gelmektedir. Uygun fiyatlı olan bir ribbon çeşididir. Floresan, Kuşe, Wellum ve kırılgan gibi kağıt bazlı etiketlerde baskı imkanı sağlamakla birlikte, bu ribbon çeşidi; çevresel dış etkenlerden etkilenir özelliktedir. Alkol test uygulaması esnasında Ressin ribon ile karşılaştırıldığında fazla dayanıklı olmadığı görülmektedir. Baskı kalitesi yüksektir ve özellikte tercih edildiği alanların ve uygulamaların en başında; kutu etiketlemeleri, raf etiketlemeleri, genel amaçlı etiketlemeler ve tekstil ürünlerinin etiketlenmesi gelmektedir.

% 90 civarında hemen hemen tüm etiketlerde, plastik bazlı olanlar hariç baskı imkanı vardır. Waks Ribon bazı kimyasallar, karbon, reçine ve balmumundan oluşmaktadır. İçeriğinde bulunan balmumu oranı %98, reçine oranı da %2 dir. Ribbonun mevcut özelliklerine baktığımız zaman ;hem tercih edilmekte olan bir ürün , hem de ölçü olduğunu söyleyebiliriz. 65 ‘C derece erime derecesi olmakla birlikte; baskı hızı da 300 mm/ sn den meydana gelir.

Termal transfer etiketlerde baskı işlemi gerçekleştirmekte olup, Wellum, Kuşe, Floresan ve Kırılgan gibi kağıt bazlı olan etiketlerde kullanılır ve baskı alınır. Baskı kalitesi ,uygun fiyat avantajı ve sahip olduğu genel özellikleri ile tercih edilir niteliktedir.