Android Cihazlar Modem Olabilir Mi?

Günümüzde ilerleyen teknolojinin ulaştığı noktalara baktığımız zaman, günlük ihtiyacımız haline gelen ve elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonların artan özelliklerini görmekteyiz. İletişimin ilk şartlarından olan internet kullanımı ise akıllı telefonların kullanılabilirliğini arttırmaktadır. Bugün elimizde olan teknoloji ile internet bağlantısını her ortamda sağlayabilmekteyiz.

android-cihazlar-modem-olabilir-miEn önemli işletim sistemlerinden olan Android ile kendi telefonumuzda kullandığımız interneti gerek diğer akıllı telefonlarla gerekse bilgisayarlarla paylaşarak mobil olan internet özelliğini modem olarakta kullanabiliyoruz. Android işletim sisteminin akıllı telefon kullananlara sunmuş olduğu bu özellik sayesinde internet erişimi bir sorun olmaktan çıkmaktadır. Modem özelliğinin aktif edilmesi ise oldukça basit ve anlaşılır bir yol ile gerçekleşmektedir.

Modem özelliğinin aktif edilmesi için izlenmesi gereken yol ise şöyledir: telefonumuzun ayarlar bölümüne girdikten sonra ekranda çıkan listeden \’Mobil erişim noktası ve internet paylaşımı\’ sekmesi tıklanarak \’Mobil erişim noktası\’ aktif hale getirildiği takdirde telefonumuzun modem özelliği kullanılabilir olacaktır. Diğer Android cihazların telefonumuzun modem özelliğinden faydalanması için her cihazın kendine özel internet erişim şifresi bulunmaktadır.

Android Cihazlar Modem Olabilir Mi Cihazlar Nasıl Modem Olarak Kullanılır Android cihazımızı modem olarak kullanmak isteyen diğer cihazlar bu şifreyi kullanarak rahatlıkla internet erişimi sağlayabilmektedirler. Cihazımızın modem özelliğini iptal etmek veya kapatmak için yine ayarlar bölümünden \’Mobil erişim noktası\’ tıklanarak kapalı duruma getirilmelidir. Böylece internet paylaşımını rahatlıkla sonlandırabiliriz.

Tüm bu gelişmeler ışığında internet erişiminin günümüzde geçmişe kıyasla çok daha rahat olduğunu görebilmekteyiz. Modem özelliğinin tüm Android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılması gittikçe yaygınlaşmaya başlamıştır. Siz de gereken zamanlarda modem özelliğini ayarlar bölümünden aktif hale getirerek kullanılma açabilir, çevrenizde bulunan kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayarak ilerleyen teknolojiden fayda sağlayabilirsiniz. Yazı içerisinde de belirtildiği gibi kullanımı oldukça basit olan modem özelliğini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bol teknolojili günler dilerim.