Caner Cindoruk

caner cindorukSon dönemlerin en çok aranan, yakışıklı oyuncusu; dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu olmak için ilk defa gözlerini 1980 yılında, Adana’da açmıştır. Babası öykü yazarlığı yapan Zafer Cindoruk’tur. Yakışıklı aktörün Taner Cindoruk isminde yazarlık yapan ve bir kardeşi daha olan iki kardeşi bulunmaktadır.

Yıldız oyuncu eğitimini, memleketinin Üniversitesi olan Çukur ova Üniversitesi’nin İşletme Bölümünden Mezun olarak tamamladı.

Ailesinden ötürü, Tiyatro oyunculuğu yönünde hayatını şekillendirdi. Daha Üniversite okuduğu yıllarda, profesyonel anlamda okul tiyatrosunda görev almaya başlamıştır.

2006 yılında İstanbul’ a yerleşmiştir. İstanbul’ a gelmesinin hemen ardından Beynelmilel adlı sinema filmi ile ilk kez beyaz perdeye adım atmıştır. Bu projeden hemen sonra ilk TV dizi deneyimini ise 2007 deki Kara Güneş adlı proje ile yapmıştır. Akabinde çeşitli projelerde rol almaya devam etmiştir.

Yıldız oyuncunun kendisini ispatlaması Adana’da çekilen Hanımın Çiftliği adlı TV dişinde başrol alarak, yaptığı performansı sayesinde olmuştur. Türk dizilerinin yakışıklı ve başarılı jönleri listesine adını yazdırmıştır.

Yönettiği Tiyatro oyunları ise Ada, Hayvan Çiftliği, Suçlular Çağı Suçsuzlar Çağı, Kuğular Şarkı Söylemez’dir.

Yıldız oyuncunun, rol aldığı dizi ve filmler; Şuan ekranlarda yayınlanmakta olan Aramızda Kalsın projesi   ve Ateş Altında Aşk, Yabancı, Gergedan Mevsimi ,Elveda Katya ,Firar ,Hanımın Çiftliği Kelebek ,Geç Gelen Bahar ,Kara Güneş ,Yaprak Dökümü ,Beynelmilel gibi projeler olmuştur.