Necati Şaşmaz

Dizi ve filmlerin karizmatik oyuncunun asıl adı Muhammed Necati Şaşmaz’dır. Yakışıklı oyuncu 15 Aralık 1971 tarihinde Elazığ’ın Harput ilçesinde Dünya’ya gelmiştir. Aktörün babası Kadiri Tarikatı’nın şu anki şeyhi olan Abdulkadir Şaşmaz, annesinin adı ise Sahil Şaşmaz’dır. Kardeşleri ise Raci Şaşmaz ve Zübeyr Şaşmaz’dır.

necati-sasmazYıldız oyuncu eğitimini Kanada’da tamamlamıştır. Ailesini ziyaret için Türkiye Gelip sonrasında Kanada’ya dönmeme kararı olan Şaşmaz, Ankara’da sigorta acente şirketi açarak hayatına kaldığı yerden devam etmiştir.

Ünlü yönetmen Osman sınav ile senaristlik anlaşması için gittiği randevudan, başrol oyunculuk teklifi ile döndü ve Şaşmaz için hayat işte o konuşmadan sonra başlamış oldu.

Herkesin çok iyi bildiği 2003 yılından 2014 yılına kadar devam eden en uzun proje olan Kurtlar vadisi TV dizisi ile hayatımıza giriş yapan bu yıldız oyuncu,

Dizideki Polat Alemdar kimliği ile gerçek adını herkese unutturdu adeta. Dizinin yoğun ilgi görmesi nedeniyle beyaz perde uyarlaması şeklinde 2006 yılında Kurtlar Vadisi Irak ve 2011 yılında ise Kurtlar Vadisi Filistin ile muhteşem bir gişe rekoruna doğru koşmuştur.

Yıldız oyuncu 1,5 yıl sevgili olarak yaşadığı Nur Fettahoğlu’ndan ayrılarak kendin 21 yaş küçük olan Nagehan Kaşıkçı ile 12.12.2014 tarihinde nikah masasına oturdu. Necati şaşmaz tek çalışması olan Kurtlar Vadisi adlı TV dizisi ile hala ekranlarda seyirci karşısına çıkmaktadır.