Pelin Karahan

Asıl adı Vildan Pelin Karahan olan genç ve güzel oyuncu, 6 Ekim 1984 yılında Ankara’ da dünya ya gelmiştir. Oyuncunun kuaförlük yapan babası Bayram Ali Karahan’dır. Ev hanımı olan annesi ile babası ünlü oyuncu daha sekiz aylık bir bebek iken evliliklerini bitirmişlerdir. Velayeti anneye verilen güzel oyuncu annesi ile büyümüştür. Annesinin ikinci evliliğinden olan Eylül adında da bir kız kardeşi bulunmaktadır.

Yıldız oyuncu eğitim hayatına, Ankara Arı Kolejinde başlayarak, Ortaokulunu da Ankara Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu ve Ödemiş İlköğretim Okulunda okuyup, lise öğrenimini de Ankara Sokullu Mehmet Paşa okulundan alarak , Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm İşletme bölümünden mezun olarak tamamlamıştır.

Erberk Ajans’sına üye olan oyuncu, Demir döküm, Nestle Kit-Kat, Coca Cola Light, Ülker Royal Golf, Yedigün, Carrefour, Penti,Komili Şampuan ve İpana diş macunu reklamlarında rol almıştır.

Güzel oyuncunun ilk dizi deneyimi ise 2007 yılında başlayıp dört yıl süren Kavak Yelleri adlı gençlik dizisi ile başlamıştır. Bu dizide başrol almasından dolayı ilk projesinde dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır genç oyuncu. Ayrıca bu proje sayesinde 2011’deMedya ve Sanat Ödüllerinden En Başarılı Bayan Dizi Oyuncusu ödülü’nü alarak adından ilk projesinde oldukça söz ettirmiştir.

Yıldız oyuncu, izlenme rekorları kıran Tv dizisi Muhteşem Yüzyılda başrol almaktadır.

Oyuncu, Erdinç Bekiroglu ile 2011’de evlenmiş fakat 2013 yılında da boşanmıştır.