Wifiye Nasıl Bağlanırım?

Günümüz çağı teknoloji çağı oldu. Artık telefonlar bilgisayarlar ve diğer teknolojik ürünler aktif olarak kullanılmakta. İşyerlerinde işlerin çoğu bilgisayar telefon ve internet üzerinden sağlanmaktadır. Bu da bizlere wifi denilen teknolojiyi kattı. Bu teknoloji sayesinde kablo sorunlarını bertaraf edip interneti rahatça kullanabiliyoruz.

Wifiye Nasıl BağlanırımEn başta evimiz olmak üzere alışveriş merkezleri hastaneler işyerleri gibi birçok noktada rahatça interneti kullanabiliyoruz. Bu özellik sayesinde seyahat halinde bile olsak internete sahip olabiliyoruz hem de kablolarla uğraşmaktan kurtulmuş oluyoruz. Bunun için herkesin mutlaka wifi kullanabilmesi gerekmektedir.

İnternet hayatımıza girdiği günden beri her geçen gün farklı özelliklerle karşımıza çıktı. Wifi bu özelliklerden yalnızca biri. Peki wifiye nasıl bağlanırım? Diye düşünürseniz. Yapmanız gereken öncelikle bilgisayar ya da telefonun wifi özelliğiniz açmak olmalıdır. Daha sonra bulunan internet ağlarını taratmalı ve bağlanmak istediğiniz ağı seçmelisiniz. Ağ şifresini biliyor olmak da diğer bir ayrıntı. Şifreyi bilmediğiniz takdirde wifi ye bağlanmanız mümkün olmayacaktır. Tabi bazen şifresiz wifilere rastlamak da mümkün.