Xbox One

Xbox One, hem oyun oynayabileceğiniz bir konsol hem de televizyon, müzik, video gibi özellikleriyle bulunduğu ortamı bir medya merkezine dönüştürebilecek yeteneklere sahip bir cihaz. Üstelik bunları aralarında kesintisiz geçişler ile yapabilecek yeterli donanıma sahip. Xbox sizi dinliyor ve anlıyor! Xbox’ınızı kapatmak için yalnızca “Xbox kapan” demeniz yeterli. Tekrar açmak için sihirli kelimeler ise “Xbox açıl”. Eğer Kinect’i kapatmak istiyorsanız, sistem ayarlarına gitmeniz ya da sadece Kinect’i çıkarmanız yeterli.

Oyunlarınızı oynamak için internete bağlı olmak zorunda değilsiniz. Disk üzerinden çalıştırılan oyunları rahatlıkla çevrimiçi olmadan oynayabilirsiniz. Bu da size Xbox’ınızı her yere taşıyabilme özgürlüğünü veriyor. Sadece ilk kurulum ve zorunlu güncelleştirmeler için çevrimiçi bağlantıya ihtiyacınız var. Xbox oyunlarında sınırlama yok. Dilerseniz oyunlarınızı arkadaşlarınızla takas edebilir ya da onlara hediye edebilirsiniz. Aynı zamanda dijital ortamdan da satın alabilir, Xbox Live ile indirebilirsiniz. Xbox Live Gold üyeliğiyle birden fazla Xbox’ta oturum açabilirsiniz. İsterseniz arkadaşınızın Xbox’ında oturum açıp oyunlarınızı indirebilir, uygulamalarınıza erişebilirsiniz.

Kişisel verilerinizin güvenliği de Xbox’a ait. Videolarınız, fotoğraflarınız, yüz ifadeleriniz gibi güvenliği hassas verilerinize izniniz olmadan erişilemez. Oyun oynarken ekranı ikiye bölüp başka bir uygulama çalıştırabilirsiniz. Xbox’ınız çoklu görevleri aynı anda yerine getirebilecek kadar güçlü. Dilediğiniz gibi kontrol edin. İster oyun kumandası, ister Kinect, ister Xbox SmartGlass. Xbox sizi her şekilde anlamak için üretildi. Yenilenmiş ve ihtiyaçlarınıza göre geliştirilmiş Kinect, 1080p HD kamerasıyla her hareketinizi algılayabilecek yetenekte. Sesi yalıtan mikrofonuyla Kinect her komutunuzu duyabilecek.